Левиот бек, Анте Кудуз е едно од новите засилувања на Вардар 1961 за следната сезона. Хрватскиот ракометар потпиша две годишен договор, тој доаѓа од тимот на Динамо Букурешт.

Тој за „балканхендбол“ изјави дека очекува македонскиот тим да биде барем едно ниво погоре од оваа сезона, едвај чека да го облече „црвено-црниот“ дрес.

„Вардар е институција, едвај чекам да го облечам дресот. Очекувам со составот кој е најавен да биде најмалку едно ниво подобар од оваа сезона. Чест е да се игра за нив, Вардар е мојот сон. Сакам да се наметнам во тимот, да играм, за мене е голем предизвик. Сакам да со своите игри да му помогнам да се врати горе“, изјави Кудуз.

Изјавата можете да ја слушнете во 13. минута.

 

sportmedia.mk