ОК Вардар се соочува со големи проблеми пред денешниот дерби дуел против Џио Струмица. На клупата на шампионот нема да биде тренерот, Марјан Трајковски кој е позитивен на коронавирус. Но, ова не е единствената информација, во „црвено-црните“ редовите уште тројца одбојкари не се чувствуваат добро и тие се ставени во изолација.

Ова ќе биде голем удар за Вардар во дербито со лидерот на табелата, кој во минатото коло беше совладан од Универзитет Тетово. Пресметката меѓу „црвено-црните“ и струмичани ќе биде вовед за куп-натпреварот во рамките на полуфиналето.

ФОТО: ОК ВАРДАР

 

sportmedia.mk