Матео Ковачиќ е повреден и нема да може да му помогне на неговиот тим Челзи ниту викендов на мечот од Премиер лигата против Вест Хем, ниту пак против тимот на Реал Мадрид во вторник дуел кој се игра во рамките од Лигата на Шампионите.

Природата на повредата за јавноста не и е позната но, тренерот Томас Тухел вели дека можно е хрватскиот интернациоалец да не биде способен да заигра ниту на дуелот против Фулам кој е закажан за 1. мај.

„Да се надеваме дека ќе може да ни помогне барем за против Фулам. Секако, последен збор има лекарскиот тим но мислам дека до тогаш ќе се врати на терен“ – изјави Тухел.

 

sportmedia.mk