Атлетико Мадрид по само една ноќ на второто место, се врати на врвот во Ла Лига со победата вечерва над Уеска.

Кореа во првиот дел со убав гол, и Караско во вториот по катастрофална грешка на противникот, ја донесоа победата, три бода со кои се врати на првото место, но до крајот на првенството ќе биде крајно неизвесно за титулата.

 

sportmedia.mk