Не престануваат вестите околу инцидентот помеѓу Антонио Конте, тренерот на Интер, и претседателот на Јувентус Андреа Ањели на вчерашниот реванш дуел од купот на Италија кој заврши без голови и во кој тимот од Торино мина понатаму.

Вербалниот деул помеѓу овие инаку исклучително моќни, и пред се влијателни луѓе во светот на фудбалот е навистина засрамувачки, а современите преноси нормално доловуваат се, па и нивата конверзација за која се гледа дека и обајцата се обидоа да ја скријат, но попусто.

Ваквите сцени и потези не смеат да се случуваат на највисоко ниво, и треба и обајцата да се засрамат.

sportmedia.mk