Тренерот на Интер, Антонио Конте, наводно, побарал гаранции од компанијата Сунинг за ситуацијта во клубот за претстојната сезона.

Тренерот на „нероаѕурите“ има договор со Интер до јуни 2022 година, но тој нема да остане во Милано, доколку клубот не успее да задржи стабилна финансиска ситуација. Конте рече дека ќе одлучи за својата иднина кога ќе дојде вистинското време.

„Тутоспорт“ пишува дека Конте сака да седне со сопствениците на клубот и да го види планот за следната сезона. Има најава дека ќе има кратење на платите, а тоа може да биде сериозен удар за шампионот.

sportmedia.mk