logo
logo
logo

Клоп по новиот дебакл: Поразот е плод на нереализираните шанси

Vecer | 14.04.2024

Клоп по новиот дебакл: Поразот е плод на нереализираните шанси

По новиот шокантен пораз во само неколку дена, менаџењрот на Ливерпул, Јирген Клоп, вели дека поразот од Кристал Палас е плод на нереализираните шанси.

„Во првото полувреме статистиката не беше добра како во второто. Мислам дека е сосема очигледно дека првото полувреме го одигравме лошо. Сакавме реакција и ја добивме. На теренот излезе тим кој не беше целосно сигурен. Натпреварот беше навистина тежок, не бевме добри. Кристал Палас имаше премногу шанси, како да трчавме во погрешна насока. Во првото полувреме ништо не функционираше, а потоа противникот поведе. Во вториот дел се обидовме да ја промениме формацијата и динамиката, но не ги реализиравме шансите. Некој друг ден да стиме овде и да гледаме како истите топки влегуваат во голот ќе зборуваме за победа од 4-1, но фудбалот не функционира така. Би рекол дека со шансите што ги имавме навистина немавме среќа. Кристал Палас имаше среќа што не ги казнивме во вториот дел, но затоа тие освоија три бода, а ние ниту еден“, рече тренерот на Ливерпул.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk