Антониот Касано и како играч своевремено, а еве сега и како стручен коментатор бил е и ќе биде директен, суров, и брутално искрен во изјавите.

И тој како и сите во Италија во моментов се бават со елиминацијата на Јувентус од Лигата на Шампионите од Порто.

„Интересно ми е да гледам како луѓето имаат сомнеж во Кристијано Роналдо. Човек кој има освоено пет златни топки и пет трофеји во Лигата на Шампионите. Постигнал најмногу голови во ова натпреварување“ – вели Касано па поентира.

„Роналдо и Јувентус се две различни нешта. Роналдо е кралот на Лигата на Шампионите, а сосема спротивното од тоа е Јувентус. Овој клуб тоа го докажува веќе 26. години. Мислам дека Јувентус нема статус на голем европски клуб, од типот на Баерн Минхен, Ливерпул дури ни Милан“ – вели Касано.

 

sportmedia.mk