Украина дојде до првата победа на ЕУРО, за жал на сметка на Македонија, благодарение на двата гола во првото полувреме славеше со 2-1.

Предводникот на украинската селекција, Андриј Шевченко направи голем гест. Веднаш замина да се поздрави со македонските репрезентативци, најпрво се упати кон капитенот, Горан Пандев, го прегрна во тешките моменти. Шева добро знае како е да се губат мечеви со шанси за пресврт.

 

sportmedia.mk