logo
logo
logo

Јувентус со една нога во финалето на купот

Vecer | 02.04.2024

Јувентус со една нога во финалето на купот

Фудбалерите на Јувентус остварија голема победа во полуфиналето од италијанскиот куп совладувајќи го Лацио со 2:0. На првиот двомеч од полуфиналната фаза Јуве на свој терен одлично се справи со римскиот тим и оствари убава предност пред реваншот во Рим.

Во 50-тата минута Федерико Киеза донесе предност за домаќините од Торино, а водството го зголеми Влаховиќ со гол во 64-тата минута. До крајот Лацио се обидуваше да го ублажи поразот, но одличната игра на домаќините ги спречи.

Реваншот ќе се одигра на 23 Април во Рим каде Лацио ќе се обиде да му се одмазди на Јуве и да проба да направи чудо.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk