Исто така и во Лигата на Лигата на шампиони не успеа да направи поголем чекор. Ова лето челниците на клубот се одлучја да направат неколку промени, а најзвучно беше кам-бекот на Алегри.

„Старата дама“ неодамна ги претстави дресовите за домашните мечеви, а денеса се пофал со гостинската гарнитура. На овие дресови доминира црната боја, „Адиидас“ додаде интересни детали.

 

sportmedia.mk