Јувентус и натаму е во потрага по тренер за следната сезона. Тимот од Торино има потешкотии на ова прашање, иако знае добро што сака. Но она што го сака, веројатно, нема да го добие.

Прв пик бил Зинедин Зидан, но актуелниот тренер на Реал Мадрид не сакал да го напушти тимот на „кралевите“ поради добрите релации со претседателот Флорентино Перез. Масимилијано Алегри исто така беше сериозен кандидат, меѓутоа тој барал некои услови, меѓу кои биле и продажба на Кристијано Роналдо, а тоа Јувентус не го сака.

Сега меѓу сериозните кандидати се Синиша Михајловиќ, Џенаро Гатузо и Симоне Инзаги.

sportmedia.mk