Јувентус нема намера да го даде Матијас Де Лихт на друг клуб. За Холанѓанецот има интерес од Барселона и од Челзи, меѓутоа тимот од Торино нема намера да се откаже од неговите услуги.

Де Лихт дојде во Јуве од Ајакс во 2019 година потшиша за Јувентус за сума од 75 милиони евра, и заработка од 10 милиони евра годишно.

Барселона наводно нудела сума од 85 милиони за услугите на Холанѓанецот и подобра плата, меѓутоа тешко дека ќе се случи трансфер на „Камп Ноу“.

 

sportmedia.mk