Јувентус би можел да добие „подарок“ од Дисциплинската комисија на ФС на Италија два бода.

Лацио е под сериозна истрага затоа што го прекршил протоколот за коронавирусот и тоа на натпреварот со Јувентус, одигран во Рим кој заврши 1:1.

Вчерашните информации говореа дека Лацио се соочува со одземање на четири бода, но сега казната би можела да биде поинаква. Тој натпревар да се регистрира со службена победа за Јувентус.

Ако ова се случи, тогаш Јуве дополнително би се приближил до миланските клубови во битката за титулата.

sportmedia.mk