Вардар вечерва славеше над Нексе во вториот настап во СЕХА Гаспром лигата за оваа сезона. Во изборот на најдобрите моменти од средбата, СЕХА Лигата го избра погодокот на вардаровиот бек Ловро Јотиќ за најдобар гол на вечерта. Вреди да се погледне.

sportmedia.mk