Горан Иванишевоќ на својот „Инстаграм“ профил објави фотографија од деновите кога бил млад, а на која се наоѓа и Моника Селеш.

Фотографијата е стара околи 30 години, како талентирани деца двајцата освојувале турнири во екс-Ју.

„Добри стари времиња со една од најдобрите на сите времиња, Моника Селеш. Мислам дека не знаевме што се ќе направиме во годините кои доаѓаат“, напиша Иванишевиќ.

Иванишевиќ во својата кариера стигна до второто место на АТП листата и го освои Вимблдон во 2001 година, додека Селеш беше најдобра тенисерка во светото го освојуваше Австралијан Опен, Ролан Гарос и УС Опен.


sportmedia.mk