Новиот италијански шампион Интер постигна нов клупски рекорд. Екипата на Антонио Конте во шампионатот на Италија ја оствари 14. победа на домашен терен. Оваа серија е рекорд во историјата на клубот.

Последен пат Интер загуби бодови на домашен терен во 6. коло од Серија А против Парма на меч кој се одигра на 31 октомври минатата година и кој заврши нерешено – 2:2.

The post Историска серија: „Нероаѕурите“ нанижаа рекордни 14 победи дома appeared first on Sportmedia.mk.

sportmedia.mk