logo
logo
logo

Интер почна постапка за откуп на договорот на Фратези

Vecer | 27.02.2024

Интер почна постапка за откуп на договорот на Фратези

Иднината на Давиде Фратези е во Милано. Како што објавија италијанските медиуми денеска, играчот од средниот ред веќе и официјално е фудбалер на „нероаѕурите“, откако Интер ја активирал опцијата за откуп на неговиот договор од екипата на Сасуоло.

Фратези пристигна од Сасуоло минатото лето на позајмица, а миланскиот клуб веќе се обврза да го откупи неговиот договор. Фратези ќе потпише договор со Интер по завршувањето на сезоната, откако Интер ќе мора да ги уплати дополнителните 27 милиони евра во касата на Сасуоло, покрај веќе платените 6 милиони евра за позајмицата.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk