МАкедонскиот автомобилист, Игор Стефановски Иџе се искачи на подиумот денесак на легендарната патека Имола во Италија, освојувајќи го третото место во ТЦР шампионатот.

На денешната трка Иџе заостануваше само 0.8 секунди зад победникот и заврши како второпласиран. Победник на трката беше домашниот возач Чекон, зад Иџе на третата позиција заврши русинот Леонов.

 

sportmedia.mk