Масимилијано Алегри е една од опциите за нов тренер на Баерн Минхен. Италијанскиот стручњак се претпоставуваше дека ќе го превземе Јувентус, меѓутоа од тоа засега нема ништо, па така Баерн Минхен може ќе ја искористи ситуацијата да го ангажира.

Ханс Флик многу веројатно дека ќе си оди по крајот на сезоната и ќе седне на кормилото на германскиот национален тим.

Како замена за Флик се споменуваат и имињата на Јирген Клоп и на Јулијан Нагелсман.

sportmedia.mk