Јувентус благодарение на Кристијано Роналдо, освои три бода на гостувањето кај Каљари.

Роналдо ги постигна сите три гола во првиот дел, и тоа првиот со глава, вториот со гол од пенал од десната нога, а третиот со левата нога.

Во вториот дел само Симеоне успеа да намали.

 

sportmedia.mk