Германската фудбалка репрезентација официјално доби нов кормилар. По 15 години селекторсно место за Јоаким Лев на негово место доаѓа досегашниот тренер на екипата на Баерн Минхен, Ханси Флик.

Германската фудбалска федерација предмалку ја обелодени соработката со Флик, официјализирајќи нешто што целата светска јавност одамна го знаеше.

Ова значи дека Германија со која сме во иста квалификациска група за следниот Мундијал, и која веќе ја победивме на нејзин терен со 1:2 во квалификациите во Скопје на 11 октомври пристигнува со Флик на чело како селектор.

 

sportmedia.mk