Пеп Гвардиола е еден од најдобрите тренери во историјата на фудбалот. Оваа сезона ја освои својата петта титула со Манчестер Сити, а го чека и својот прв пехар во ЛШ со Сити или вкупно трети.

Големи се успесите на Пеп со Барса, со Баерн и сега со Сити.

Деновиве во едно интервју, тој напомена…

Знаете ли која е тајната на мојот успех? Ќе ви кажам. Таа тајна се вика Барселона, Баерн Минхен и Манчестер Сити. Таа тајна се вика уште Меси, Левандовски, Халанд, Агуеро. Видете, јас ја сакам својата мајка, својот дедо, ама искрено со нив немаше да ја освојам ЛШ,тоа сигурно“ малку на шега кажа Пеп.


sportmedia.mk