Пред неколку дена, германскиот интернационалец во редовите на Аталанта, Робин Госенс изјави дека најлошото фудбалско искуство што го имал во животот е она во кое Кристијано Роналдо не му го подарил дресот по мечот.

Затоа, германецот сега го има второто најлошо искуство, или поточно кажано, шега на негова сметка.

Соиграчите од Аталанта во соблекувалната му подарија дрес од Роналдо, ете „за да не плаче“ што се вели, а нормално Госенс го прифати ова со огромна смеа.

 

sportmedia.mk