И покрај тоа што неговиот тим Џенова вечерва не успеа да го победи Беневенто, Горан Пандев беше во центарот на вниманите по мечот кој заврши со резултат 2:2. Така е откако ги даде двата гола и стигна до 100 голови во Серија А.

Пандев по мечот за тамошните медиуми истакна:

„Секако дека сум среќен што дојдов до 100-тиот гол во Серија А. Во Италија сум долго време, искрено не помислував дека ќе дојдам до оваа бројка. И среќен сум што тоа го постигнав во дресот на Џенова. Што да кажам за мојата иднина. Мојата намера е после ЕУРО да ја завршам кариерата. Сепак треба да разговарам со претседателот и спортскиот директор на Џенова“ посочи Пандев.

sportmedia.mk