Вардарецот Кристијан Дисингер го доби признанието од ЕХФ за најдобриот гол во групната фаза на ракометната Лига на шампиони. Германецот постигна атрактивен погодок на мечот против ПИК Сегед, откако изведе цепелин со Иван Чупиќ и погоди зад грб.

Погледнете.

sportmedia.mk