Уште едно големо признание за македонскиот репрезентативен голман, Мартин Томовски. Откако вчера се најде во тимот на коло во Бундес-лигата, денеска е прогласен за голман за месец мај.

На последниот меч, Томовски запиша 17 интервенции од кои четири седмерци, ова не е прва негова партија во најсилното европско клупско натпреварување.

sportmedia.mk