logo
logo
logo

Гол кој ги разгоре страстите на дербито Фенербахче-Бешикташ (видео)

Vecer | 20.11.2023

Гол кој ги разгоре страстите на дербито Фенербахче-Бешикташ (видео)

Денеска во рамките на најсилната женска фудбалска лига во Турција се играше дербито меѓу Фенербахче и Бешикташ. Победи Фенер со 3:2, а гостинките постигнаа интересен гол во 94 минута од мечот.

Доњета Халилај со глава и ја симна топката од раката на домашната голманка и ја погоди мрежата. И покрај негодувањето на фудбалерките на Фенер, судијата го призна голот и покажа жолти картони на „бунтовничките“.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk