Не ретко се случува, речиси секоја година, фудбалските фанатици да се обидат да си ја предизвикаат судбината и да овековечат момент со тетоважа уште пред истиот да се случи.

Годинава „шампион во оваа категорија“ е извесен навивач на Манчестер Сити, кој поита да го истетовира пехарот од Лигата на Шаммпионите на своето тело, уште пред мечот да се одигра, и како што тоа нормално бива кога се во прашање вакви глупости, Сити го загуби финалето.

Челзи е новиот фудбалски првак на Европа, а дотичниов навивач на Ситим, засекогаш ќе биде предмет на исмевање.

 

sportmedia.mk