Новак Ѓоковиќ денеска е елиминиран од Мастерсот во Монте Карло. Имаше пред себе предизвик наречен Даниел Еванс но загуби со 2:0 по сетови. По мечот имаше многу што да каже на прес конференцијата.

„Честитки за противникот, денеска беше подобар. Ова е веројатно најлошиот меч кој сум го одиграл во последните неколку години. Се чувствував ужасно на терен, грозно. Мораше многу работи да ги направам подобро. Нема ништо позитивно за мене од овој меч“ – изјави Ѓоковиќ па додаде.

„Не ми требаат аплаудирачи од трибини, ми треба стучен тим“ -викна во еден момент србинот кој трибините, кон ложата каде што беше сместен неговиот тим, во кој денеска не беше Горан Иванишевиќ.

 

sportmedia.mk