Тренерот на тетовските „црвено-црни“, Ернест Ѓока, по денешната победа над Ренова со 3:0 во локалното дерби, вели дека Шкендија го продолжува успешно планот во првенството, забележувајќи ја 17-тата победа сезонава.

„Сите натпревари се важни и овој со Ренова беше таков, бидејќи пред се беше градско дерби. Значи, важно беше да се победи. Шампионатот е се уште отворен, но денес натпреварот помина добро, тимот работеше добро особено во второто полувреме кога сè беше под контрола. Сега мора да се смириме, да се опуштиме и да се подготвиме за среда кога ќе имаме нов притисок за добар резултат“, вели тренерот на тетовци.

sportmedia.mk