Вардаровиот ракометар Гоце Георгиевски на прес-конференцијата после натпреварот ја истакна причината за поразот. Според него, тоа било вториот дел, особено последниот дел од мечот.

„Честитки за ПИК Сегед. Беше многу тежок меч, игравме добро, особено во првиот дел. Игравме добро во одбрана и напад. Противникот во вториот дел играше подобро од првиот дел, ние во последните 10 минути ја загубивме концентрацијата, промашвиме неколку шанси и дојде поразот. Се надеваме дека ќе биде подобро на следниот натпревар. 

sportmedia.mk