Ненад Димитријевиќ и Хувентуд против Барселона ќе бараат место во полуфиналето на плеј-фот во Лига Ендеса. Првиот меч се игра во овој момент, а по првото полувреме тимот од Бадалона одлично им парира на Каталонците, на одморот имаше негатива од два поени (40-38).

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ одново се најде во центарот на вниманието, постигна актрактивен поен. Ја издрибла одбраната на Барселона, Болмаро беше немоќен, а Гасол остана вчудоневиден.

 


sportmedia.mk