Една од најубавите фудбалерки верува дека мажите одат на натпревари само со една намера.

Алиша Леман, игра за женскиот тим на Евертон, откако неодамна пристигна на позајмица од тимот на Вест Хем, чиј дрес го носеше со години.  Таа е репрезентативка на Швајцарија, а неодамна во едно интервју изјави дека е вознемирена што мажите кои доаѓаат да ги следат натпреварите што ги игра,  не ги интересира фудбал,  туку за да ги гледаат деловите од нејзиното тело.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alisha Lehmann (@alishalehmann7)

– Мислам дека на повеќето машки навивачи им е здодевно на нашите натпревари. Тие доаѓаат само да нè гледаат, а не фудбалот што го играме. Тие се само перверзници на трибините. Доаѓаат и гледаат да не заведат, а не да навиваат. Кога девојки одат на стадион да гледаат машки натпревар, тие одат да навиваат, а не да им ги гледаат стомачните – рече изнервираната Алиша.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alisha Lehmann (@alishalehmann7)