Се чини дека Антонио Конте и Андреа Ањели нема така лесно да поминат по завчерашниот инцидент на мечот од полуфиналето на Купот меѓу Јувентус и Интер. Познато е дека тренерот на Интер на претседателот на Јуве му покажа среден прст, а овој му одговорил дека тој прст може да го стави во задникот.

Интересна конверзација по која Фудбалсскиот сојуз на Италија покрена истрага против двајцата за тоа што се случуваше на стадионот во Торино.

Јасно е дека и едниот и другиот се однесуваа непристојно, па затоа може да бидат и санкционирани.

sportmedia.mk