Деновиве во Скопје, иако сме февруари, температурите се над 20 степени Целзиусови. Идеални услови за игра за екипите на Работнички и Силекс, кои попладнево одиграа 1:1 во еден интересен натпревар.

Топло беше на теренот, но топло беше и на северната трибина каде беа комесарот за натпревари на ФФМ Игор Франговски и селекторот на репрезентацијата до 21.година Благоја Милевски, кои не пропуштија да го проследат овој натпревар.

Првиот да се увери дали е се според протоколот, а вториот да види во каква форма се младите репрезентативци, оние во редовите на Работнички.

sportmedia.mk