Екипата на Шкупи се засилува летово, но и дел од играчите си заминуваат од Чаир.

Еден од нив е Филип Глигоров кој и официјално го напушти Шкупи.

„Си заминувам, но секако дека му посакувам на клубот се најдобро. На есен дефинитивно ќе имам нов клуб“, ни изјави Филип Глигоров.

Екс-македонскиот младински репрезентативец има и интернационално како и домашно искуство, а во моментов има 27. години.

 

sportmedia.mk