logo
logo
logo

ФА Куп финале: Сити – Јунајтед 0:2 на полувреме! (ВИДЕО)

Vecer | 25.05.2024

ФА Куп финале: Сити – Јунајтед 0:2 на полувреме! (ВИДЕО)

Со головите на Гарначо во 30. и Маино во 39.минута, Манчестер Јунајтед по првото полувреме од финалето во ФА Купот има водство од 2:0 против Манчестер Сити.

Прво неверојатниот кикс на Гвардиол и Ортега, Гарначо на убав начин го казни за водство на момците на Тен Хаг за еуфорија на црвениот дел од трибините на “Велмбли“.

Само девет минути подоцна уште еден гол на Јунајтед и тоа преку Маино за 2:0. Секако дека Манчестер Сити ќе стори максимум во второто полувреме да направи пресврт, но Јунајтед игра добро и заслужено води.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk