logo
logo
logo

Еве како Вокер се освежува! (ФОТО)

Vecer | 17.06.2024

Еве како Вокер се освежува! (ФОТО)

Синоќа Англија, иако не одигра спектакуларно, сепак успеа да слави со 1:0 против Србија, во првиот меч на ЕУРО 2024 за двете селекции,. Имаше доста критики во јавноста на Островот по настапот на Белингем и компанија, дури и Тен Хаг “удри“ по селекторот Герет Саутгејт.

Кај играчите нема никакви проблеми, тие победија и задоволни се со три бода, а еве како, од оваа фотографија убаво се гледа, како синоќа Кајл Вокер се освежуваше. Не дека којзнае колку топло беше во Гелзенкирхен, туку поради фактот дека на Ангчичаните им беше тешко да дојдат до победата.

Фото: UEFA Twitter


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk