logo
logo
logo

Еве како српските фанови скандираат – ПУТИН, ПУТИН…(ВИДЕО)

Vecer | 17.06.2024

Еве како српските фанови скандираат – ПУТИН, ПУТИН…(ВИДЕО)

Прво ФСС го пријави ФСК до УЕФА, а потоа Косоварите им вратија на Србите со тужба до Европската куќа на фудбалот. Така е тоа кога политиката и историските фрустрации ќе се пренесат и на ЕУРО 2024.

Инаку вчера во Гелзенкирхен, пред средбата со Англија, дел од српските фанови во повеќе наврати егзлтирано скандираа – ПУТИН, ПУТИН…

Тоа е нивна работа, за кога сакаат нека навиваат или скандираат, но….

Има многу нешта да се кажат после тоа но.

Сепак ова е време на ЕУРО 2024, а кога ќе го гледате видеото нека гласот ви биде пуштен на најако. Поубаво да слушнете…


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk