По Серхио Агуеро и Ерик Гарсија денеска Барселона го претстави третото засилување во името на Емерсон Гарсија.

Досегашниот бек на Бетис доаѓа на Ноу Камп, откако Барселона имаше опција прва да го откупи неговиот договор, и за неговите услуги ќе плати девет милиони евра.

 

sportmedia.mk