ЕХФ посвети видео запис за македонската ракометна легенда Кирил Лазаров кој не само што е рекордер по постигнати голови во ЛШ туку денес ќе стане и рекордер по настапи во ова натпреварување. Со својот Нант вечерва гостуваат кај Киелце, а македонскиот капитен и селектор ќе го одигра 250. натпревар во кариерата во елитното ракометно европско натпреварување.

 

sportmedia.mk