Синоќа се одигра големото аргентинско дерби помеѓу Бока и Ривер и заврши со резултат 1:1. Но чудна ситуација се случи во 90. минута кога топката го помина голманот и одеше кон мрежата, а потоа доби чудно движење и не влезе во празниот гол. Навивачите почнаа на социјалните мрежи да споделуваат фотомонтажи и изјави дека духот на Марадона ја спасил Бока од пораз на овој меч.

sportmedia.mk