Влатко Дробаров и неговиот тим Черно Море попладнево со 3:1 на домашен терен го совладаа тимот на Ботев Пловдив за кој настапија Марио Младеновски односно Мите Цикарски.

Мечот речиси и не беше започнат за домашните вече водеа со 2:0 затоа што постигнаа голови во 4. односно 6. минута.

Потоа на Ботев му беше екстремно тешко да се врати резултатски, а домаќинот само рутински го приведе мечот во своја корист. До полувреме веќе имаше водство од 3:1 што беше и конечен резултат на овој меч.

sportmedia.mk