Џанлуиџи Донарума и натаму нема официјално нов клуб. Екс голманот на Милан беше поврзуван со Јувентус, но и натаму нема ништо од тој трансфер. Исто така заинтересирани беа и од ПСЖ, наводно и од Барселона, меѓутоа во последно време се погласни се шпекулациите за промена на средината и тоа во изненадувачки клуб.

Имено, италијанските медиуми пишуваат дека Рома му нуди соработка на Донарума, односно Мурињо го гледа како идеален чувар на мрежата на „волчицата“.

sportmedia.mk