logo
logo
logo

Дон Карло: Цел свет мисли дека Модриќ е готов, ама не е така!

Vecer | 26.02.2024

Дон Карло: Цел свет мисли дека Модриќ е готов, ама не е така!

Лука Модриќ уште еднаш покажа каков фудбалска мајстор е. И покрај годините, сепак тој вчера на мечот со Севиља му донесе победа на својот Реал Мадрид.

Голема победа во битката за титулата.

По мечот тренерот Карло Анчелоти имаше што да каже за Хрватот:

Цел свет мисли дека Модриќ е готов, ама не е така! Погледнете го само. Тој е скромен, не знам што би го советувал за во иднина. Не е вежно колку минути си на терен, поважно е како играш и што даваш за тие минути. Да, знам дека Лука е тажен, го разбирам, но неговата кариера не е завршена“ рече покрај другото Анчелоти кој оваа сезона не сметаше премногу на Хрватот.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk