logo
logo
logo

Добра вест за Анчелоти: Ридигер се врати на тренинг

Vecer | 22.02.2024

Добра вест за Анчелоти: Ридигер се врати на тренинг

Централниот дефанзивец на Реал Мадрид, Антонио Ридигер, продолжи со тренинзи заедно со своите соиграчи, откако заработи повреда за време на победата на Реал со 2-0 во дербито со Хетафе на 1 февруари.

Ова е одлична вест за Карло Анчелоти, кој наскоро повторно ќе може да се потпре на германскиот дефанзивец. Ридигер ги пропушти последните четири натпревари на Реал Мадрид против Атлетико Мадрид, Жирона, РБ Лајпциг и Рајо Ваљекано.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk