Еден од најстрасните навивачи за македонската фудбалска репрезентација, кој стана вирален, светски хит заради дупнатиот тапан на кој чукаше повеќе од 5 часа, ДОБИ НОВ ТАПАН

Тој има нов тапан. И доаѓа точно на време патувањето во Амстердам да се соочи со Холандија. Каква приказна! јавуваат медиумите.

 


Македонската фудбалска репрезентација започна лошо на Европското првенство.

Македонците го претрпеа вториот пораз во дебитантскиот настап на ЕУРО, но на нивните навивачи не им пречи многу, па и покрај слабиот резултат, тие најдоа начин да се забавуваат, пишува српскиот портал ХотСпорт.рс, пренесувајќи го видеото кое се врти на твитер со еден македонски навивач.

Вистинска забава беше видена на стадионот во Букурешт, а главниот актер на видеото, кој стана хит на Интернет, е обожавател кој бие на тапан.

Страсниот навивач го удираше тапанот со сета своја сила, но овој инструмент не издржа толку силни удари и неизбежно беше да биде дупнат.

Дефект на овој инчен инструмент се случи дури и пред почетокот на натпреварот, бидејќи камерите го снимија овој настан кога тимот влезе на терен.

Погледнете го видеото.