Дали е на повидок сензација, или изненадување? Вардар во Сегед по првото полувреме има водство над домашниот состав, во меч од Лигата на Шампионите и тоа со 19:17. Одлична, феноменална партија на Иван Чупиќ кој првиот дел го заврши со шест голови, веднаш до него беше и Јотиќ кој во пет наврати ја тресеше домашната мрежа. Интересно е тоа што и двете екипи не играат којзнае каква одбрана, во таквиот стил подобро се снаоѓа нашиот првак.

Да се надеваме дека така ќе продолжи и во вториот период.

sportmedia.mk