Место за утре, како што беше планирано, сепак денеска Вардар го одигра планираниот пријателски натпревар. Ривал беше третолигашот Воска, а вардарци ремизираа 1:1. Голот за Вардар беше дело на младиот Стојановски.

Да, беше планирано за утре, но ете се случи да одиграме денеска. Добија шанса сите што се тука на подготовките во Охрид. Видов тоа што сакам, веројатно сега ќе треба да правиме претумбации во тимот, да има некои рокади, посебно кај поискусните. Има уште неколку дениови пред нас што подобро да се подготвиме за тоа што не чека на дуелот си Пелистер претстојниот викенд“ ни изјави тренерот на Вардар, Никола Илиевски – Џиџи.

Фото: Ohridnews.com

sportmedia.mk